کد خبر: 80141353 (2609579) | تاریخ خبر: 31/02/1391 | ساعت: 9:34|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

نخستین سرویس فکس اینترنتی در کشور راه اندازی شد

تهران - نخستین سرویس فکس اینترنتی بدون نیاز به دستگاه فکس، خط تلفن و نصب نرم افزار و با استفاده از فناوری ابر محاسباتی در کشور راه اندازی شد.

به گزارش ایرنا، نخستین سرویس فکس اینترنتی در کشور با نام تجاری FAX.IR توسط شرکت افرانت و با استفاده از فناوری رایانش ابری راه اندازی شده که کاربران می توانند با استفاده از آن و بدون نیاز به دستگاه فکس، خط تلفن و نصب نرم افزار به ارسال و دریافت فکس بپردازند.
در این سرویس به کاربران شماره فکسی اختصاصی داده می شود و تمامی فکسهای دریافتی به این شماره بصورت فایل PDF به ایمیل شخصی کاربر ارسال و در صورت تمایل یک نسخه از آن در قسمت بایگانی حساب کاربری در سایت FAX.IR ذخیره می شود.
برای اطلاع رسانی در مورد دریافت فکس نیز یک پیامک به شماره موبایل کاربر با متن ˈدریافت فکس جدید از شماره ...ˈ ارسال می شود که کاربران می توانند شماره فکس فعلی خود را نیز به این شماره اختصاصی دایورت کرده و نیازی به اعلام مجدد شماره جدید خود نداشته باشند.
کاربران برای ارسال فکس نیز می توانند با ورود به حساب کاربری در سایت FAX.IR و انتخاب گزینه ارسال فکس، متن دلخواه خود را نوشته و یا فایل اکسل، پی دی اف و WORD را بارگذاری کرده و به شماره فکس (های) مورد نظر ارسال کنند.
همچنین برای اطلاع رسانی از وضعیت ارسال فکس، یک پیام کوتاه و یا ایمیل از سایت برای کاربر ارسال و وضعیت ارسال فکس را شامل ˈارسال موفقˈ، ˈارسال ناموفق به علت اشغالی خطˈ و یا ˈارسال ناموفق به علت عدم وجود دستگاه فکس در مقصدˈ است را برای وی اعلام می کند.
این سرویس مانند ایمیل جی میل و یا یاهو کاربر است که ورودی از دستگاه فکس و خروجی به دستگاه فکس را دارا بوده و به این ترتیب امکان ارسال و یا دریافت فکس را در هر مکان، در هر زمان و با هر دستگاه متصل به اینترنت (مانند کامپیوتر و موبایل های هوشمند) بدون نیاز به نصب نرم افزار و سرور، مقدور می کند.
در این سرویس کاربر هیچگونه هزینه ای بابت مخابرات، شماره فکس و دستگاه فکس نداشته و تنها اشتراک ماهیانه پرداخت می کند.
ثبت نام در این سرویس کمتر از چند دقیقه زمان می برد و راه اندازی شماره فکس نیز بلافاصله انجام می شود.
اقتصام **‌1579/1594

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال