کد خبر: 30826845 (ایرنا) | تاریخ خبر: 01/12/1390 | ساعت: 11:21|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

وزیر دفاع

هواپیمای جنگی جدید ساخته می شود

تهران - وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر توانمندی متخصصان ایرانی گفت: طرح های متعددی در زمینه ساخت هواپیماهای جنگی و نظامی در دستور کار است.

به گزارش خبرنگار حوزه دفاعی ایرنا، سردار سرتیپ پاسدار ˈاحمد وحیدیˈ روز دوشنبه در یازدهمین کنفرانس انجمن هوافضا در محل دانشگاه هوایی شهید ستاری افزود: جمهوری اسلامی ایران امروز توانمندی هایی در زمینه ساخت انواع هواپیماهای نظامی، جنگی و غیرنظامی برخوردار است.
وی یادآور شد: این توانمندی نشان از بالندگی، اعتماد به نفس و توانمندی دانشمندان ایرانی دارد.
وزیر دفاع خاطرنشان کرد: در حوزه هوایی گام های خوبی برداشته ایم و توانسته ایم در این حوزه متنوع به دستاوردهای خوبی نیز دست یابیم و جنگنده بومی صاعقه که هم اینک به ناوگان نیروی هوایی ارتش پیوسته است از جمله این دستاوردها است.
سردار وحیدی ادامه داد: بسیاری از کشورهای جهان ساخت هواپیما را تحت لیسانس کشور خاصی یا به صورت مشترک انجام می دهند اما امروز ایران اسلامی قادر است به تنهایی انواع هواپیماها را بسازد.
وی تاکید کرد هم اینک یک تعامل خوب و همگرایی در بین حوزه های نظامی و غیرنظامی در عرصه هوایی و فضایی میان دانشگاه ها وجود دارد که این موضوعی بسیار مهم در این عرصه محسوب می شود.
وزیر دفاع همچنین گفت: امروز به برکت جمهوری اسلامی ایران از توانمندی های بالایی در عرصه ساخت هواپیما برخوردار هستیم.
سردار وحیدی با بیان این که نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران دارای انواع هواپیماهای جنگی و نظامی است،افزود: جمهوری اسلامی ایران امروز همچنین دارای بزرگ ترین مرکز تعمیر و نگهداری انواع موتورهای هواپیماهای نظامی و غیرنظامی است.
وی یادآور شد: هواپیمای ایران- 140 از جمله دستاوردهای هوایی جمهوری اسلامی ایران است که در حوزه نظامی و غیرنظامی در فضای کشور به پرواز درآمده است.

** ایران جزو 10 کشور جهان در حوزه موشکی است
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر این که جمهوری اسلامی ایران امروز از توانمندی های علمی بالایی در عرصه موشکی برخوردار شده است، گفت: ایران هم اینک جزو 10 کشور برتر جهان در حوزه موشکی است.
سردار وحیدی خاطرنشان کرد: این یک دستاورد مهم برای جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود ضمن این که موشک های تولید شده در کشور 100 درصد بومی هستند.

** ایران در حوزه ساخت ˈماهواره برˈ در رده هشتم جهان است
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه با اشاره به توانمندی دانشمندان جوان و متخصص ایرانی در حوزه ساخت ماهواره بر گفت: امروز در این عرصه نیز جزو هشت کشور برتر جهان هستیم که با موفقیت انواع ماهواره برها را به فضا پرتاب کرده ایم.
سردار وحیدی یادآور شد: در آخرین مورد ماهواره دانشجویی نوید علم و صنعت با موفقیت توسط ماهواره بر ایرانی به فضا پرتاب شد و در مدار تعیین شده قرار گرفت.
وی افزود: امروز دانشگاه های سراسر کشور وارد حوزه ساخت انواع ماهواره ها و ماهواره برها شده اند و امیدوار هستیم در سال آتی شاهد ماهواره طلوع توسط ماهواره بر سیمرغ باشیم.
وی همچنین گفت: قراردادن ماهواره ها در مدار ژئو از جمله برنامه های جمهوری اسلامی ایران است که در سطوح بعدی و به صورت جدی آن را دنبال می کنیم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خاطر نشان کرد: دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه هوا فضا را نباید دست کم گرفت که این دستاوردها 100درصد بومی هستند و توسط متخصصان متعهد ایرانی طراحی و ساخته شده است.
سردار وحیدی ادامه داد: در زمینه هواپیماهای بدون سرنشین نیز امروز به توانمندی های ارزشمندی دست یافته ایم که همه این دستاوردها به برکت انقلاب، نظام جمهوری اسلامی ایران و خودباوری است که حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب به ما آموخته اند.
وی با بیان این که هنوز در ابتدای یک راه بلند پیشرفت هستیم، گفت: اندیشمندان، پژوهشگران و محققان ایرانی باید گام های بیشتری را در این عرصه بردارند.
سیام**1478**9132

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال