کد خبر: 81829245 (4974017) | تاریخ خبر: 17/08/1394 | ساعت: 9:37|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

جام جم و خشونت خانگی در مرز هشدار

تهران- ایرنا- روزنامه جام جم در شماره یکشنبه هفدهم آبان در توضیح تیتر یک به نقل از حبیب الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور نوشت: علت 26 درصد تماس ها با اورژانس اجتماعی بهزیستی، منازعات خانوادگی است.

این روزنامه با درج عنوان انتفاضه سوم دست به سلاح می برد، آورد: تک تیرانداز فلسطینی شامگاه جمعه دو نظامی رژیم صهیونیستی را در منطقه «بیت عنون» در نزدیکی الخلیل هدف قرار داد که در این عملیات هر دو نظامی به هلاکت رسیدند. به این ترتیب شمار کشته های صهیونیست ها از ابتدای انتفاضه سوم تاکنون به 14 نفر رسیده است. عملیات این تک تیرانداز فلسطینی که با استقبال گسترده گروه های مقاومت مواجه شد، نشان داد انتفاضه سوم می رود تا با برداشتن سلاح ضربات سنگین تری را بر صهیونیست ها وارد کند. این در حالی است که طی یک ماه گذشته غالبا انتفاضه فلسطینی ها با سلاح سرد صورت می گرفت.
روزنامه جام جم با انتشار عنوان خرید هدایت شده با کارت اعتباری، آورد: وزارت صنعت، معدن وتجارت دیروز در حالی فهرست اقلام مشمول طرح خرید کالای ایرانی با کارت اعتباری را اعلام کرد که انتقادهایی همچون محدویت برندهای مشمول این طرح و نامشخص بودن شیوه گزینش برندها برآن وارد شده است. دیروز سایت خبری رسمی در نظرگرفته شده برای طرح خرید کالای ایرانی به آدرس: www.mimt.gov.ir فهرست کالاهای مشمول این طرح را اعلام کرد. در طرح خرید کالای ایرانی با کارت اعتباری، چهار گروه کالایی شامل صنایع نساجی و پوشاک، صنایع برق و الکترونیک، لوازم خانگی و صنایع معدنی درنظرگرفته شده است. در هریک از این گروه ها کالاهای مختلفی با ذکر مشخصات کامل وجود دارد و درذیل هر گروه کالایی نیز فهرست مجزایی درج شده که درآن نام، آدرس و تلفن فروشگاه ها یا نمایندگی های مجاز فروشنده این کالاها در تمام شهرهای کشور، برای خرید عرضه شده است. البته وزارت صنعت، معدن وتجارت می گوید فهرست کالاها و عوامل فروش به تدریج تکمیل خواهدشد و فهرست های موجود، نهایی نیست.
برای خانواده وقت و انرژی می گذاریم، عنوان دیگر این روزنامه است. در این مطلب می خوانیم: یک اسفندی 36 ساله به تمام معنا شاد. بازیگری که وقتی به برنامه خندوانه و استندآپ کمدی آمد و خاطراتش را از همسرش؛ امین زندگانی تعریف کرد و خندید و خنداند بسیاری متوجه شدند که الیکا عبدالرزاقی نگاه متفاوتی به زندگی دارد. وی در گفت و گو با روزنامه جام جم گفت: ما معمولا همه کارهایمان را با یکدیگر هماهنگ می کنیم. گاهی امین پرکار و پرمشغله است. در چنین مواقعی من کار قبول نمی کنم چون باید یک نفرمان در خانه باشد تا محیط خانه گرم باشد، غذا آماده باشد و... البته زمانی هم که من سرکار هستم امین همین حمایت ها را از من می کند. من الان هم در یک سریال بازی می کنم و هم در یک تئاتر. ساعت 6 صبح می روم سرکار تا برمی گردم خانه می شود ساعت 10 شب. شاید در ظاهر باید فقط بخوابم تا صبح بتوانم سرساعت سرکارم باشم. اما وقت می گذارم، کمتر می خوابم و با همسرم شام می خورم، صحبت می کنم و ... این وقت گذاشتن و با هم بودن برای حفظ خانواده خیلی مهم است.
روزنامه جام جم با انتخاب عنوان «گنجینه»، مستندهای تاریخی را از بایگانی درآورد، می نویسد: احتمال تماشای فیلم های اول کارگردانانی چون خسرو سینایی، ناصر تقوایی، کامران شیردل، محمدرضا اصلانی و منوچهر طیاب برای بسیاری از علاقه مندان سینمای مستند اگر غیرممکن نبود، دسترسی به کیفیت HD این آثار محال به نظر می رسید، تا وقتی که برنامه گنجینه در شبکه مستند متولد شد. مستندهایی که دهه 40 تا 60 در کشورمان ساخته شده، هنوز از بهترین های سینمای مستند و بخشی از تاریخ مستندسازی این کشور هستند. این آثار چندی است، با همکاری شبکه مستند و اداره کل آرشیو سازمان صدا و سیما ترمیم و اصلاح شده و هر چهارشنبه ساعت 21 به علاقه مندان ارائه می شود.
این روزنامه در بخش سخن روز به عنوان «سالی سخت اما پربار برای رسانه ملی» به قلم مراد عنادی مدیر مسئول پرداخت و یادداشت «بایدهای موفقیت کاهش نرخ سود بانکی» را به قلم طهماسب مظاهری رئیس کل پیشین بانک مرکزی منتشر کرد.
«فرار از ازدواج رسیدن به تنهایی»، «کاهش نرخ سود سپرده های بانکی به 18 درصد»، «قتل عام خانوادگی مرد شیشه ای»، «امیدواری به سلامت رکن آبادی» و «بله نونهالی به فیلم پوراحمد» دیگر عنوان های روزنامه جام جم است.
*گروه اطلاع رسانی
پژوهشم**9165**9131

انتهای پیام /*