کد خبر: 82369728 (5752523) | تاریخ خبر: 12/10/1395 | ساعت: 12:54|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای:

زمینه حضور آسان تر شرکت های نوپای فناوری اطلاعات به فرابورس فراهم شد

تهران- ایرنا- رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور گفت: زمینه حضور آسان تر شرکت های فناوری اطلاعات به خصوص شرکت های نوپا در فرابورس فراهم شده است.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، ناصرعلی سعادت روز یکشنبه در نشست خبری پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات با بیان اینکه تعدادی از شرکت ها تا پایان سال جاری وارد فرابورس خواهند شد، افزود: موانع ورود این شرکت ها به فرابورس برداشته شده است.
وی اظهار کرد: شرکت های حوزه فناوری اطلاعات باید مجوز قانونی برای فعالیت داشته باشند تا امکان ورود آنها به فرابورس فراهم شود.
سعادت، سابقه فعالیت یک ساله و شفاف بودن عملکرد دفاتر مالی و حسابرسی مورد تایید را از جمله شرایط ورود به فرابورس اعلام کرد و گفت: شرایط برای ورود این دفاتر تسهیل شده است و شرکت های حوزه فناوری اطلاعات باید از این فرصت نهایت بهره را ببرند.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، یکی از شرایط قبلی ورود به فرابورس را حداقل سودآور بودن در سه سال اعلام کرد و افزود: شرکت های این حوزه با داشتن امیدنامه می توانند سهام خود را به مردم عرضه کنند.
وی با بیان اینکه شرکت های این حوزه معمولا در ابتدای فعالیت خود سودآور نیستند و پس از چند سال شروع به سوددهی می کنند، ادامه داد: قانون قبلی مانع بزرگی برای ورود این شرکت ها به فرابورس بود که اکنون این مانع رفع شده است.
سعادت گفت: سازمان نظام صنفی رایانه ای به عنوان متولی این حوزه درصدد است شرایط مناسب تری برای ورود شرکت ها به فرابورس فراهم کند تا شرکت ها با آمادگی کامل وارد این عرصه شوند.
وی به برگزاری پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات در روز 15 دی ماه در سالن همایش کتابخانه ملی اشاره کرد و افزود: این همایش با تمرکز بر موضوع کنترل داخلی و مدیریت ریسک برگزار می‌شود.
سعادت اظهار کرد: نشستی نیز در بعدازظهر پانزدهم دی ماه به منظور بررسی شرایط حضور شرکت های کوچک و متوسط در فرابورس برگزار خواهد شد.
علمی ** 1201 **1834
خبرنگار: عبدالکریم جبارپور ** انتشار: ناهید شفیعی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال