کد خبر: 82469931 (5892853) | تاریخ خبر: 30/12/1395 | ساعت: 15:26|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

آیت الله مکارم شیرازی: احسن الحال اقتصادی با خرید کالای ایرانی محقق می شود

قم- ایرنا- آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید، احسان الحال اقتصادی را تلاش در جهت کم کردن فاصله طبقاتی دانست و گفت: مصرف کالاهای داخلی موجب رونق تولید و اشتغال و تحقق احسن الحال از جنبه اقتصادی در کشور می شود.

به گزارش ایرنا، وی عصر دوشنبه در آیین حلول سال 1396 در حرم حضرت معصومه(س) و در جمع زائران و مجاوران کریمه اهل بیت با تبریک حلول سال نو شمسی، با تبیین احسن الحال در چهار بعد اخلاقی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی افزود: مصرف کالای ایرانی موجب رونق کارخانه ها و اشتغال در کشور و کاهش مفاسد ناشی از بیکاری در جامعه می شود و مصرف کالای خارجی موجب کمک به اشتغال در کشورهای خارجی است.
این مرجع تقلید با بیان اینکه باید مسئولان به فکر حل مشکل های اقتصادی مردم باشند ادامه داد: با وجود اختلاف طبقاتی در کشور وضعیت اقتصادی به احسن الحال تبدیل می نمی شود.
وی با بیان اینکه در بُعد اخلاقی باید دوستی و محبت و گذشت سرلوحه رفتار ما در برخورد با دیگران باشد ادامه داد: کمک به زندانیان جرائم غیرعمد، یتیم نوازی، ارتباط با دوستان و همسایگان از جمله مصادیق احسن الحال در بعد اجتماعی است.
آیت الله مکارم شیرازی افزود: در مسایل اجتماعی باید منافع جمع بر منافع فردی ارجحیت داشته باشد و این ارجحیت منافع جمع موجب همدلی و وحدت در جامعه برای پیشبرد بیشتر کشور است.
وی با انتقاد از افزایش آمار طلاق در جامعه ادامه داد: اگر زوج های جوان با امانت، گذشت و صداقت با هم رفتار کنند بدون شک بسیاری آمار طلاق به طور چشمگیری کاهش می یافت.
این مرجع تقلید دربخش دیگری از سخنان خود ، هدف غرب و آمریکا را تنها تحقق منافع خود دانست و خاطر نشان کرد: آمریکا و غربی ها تنها به منافع خود اهمیت داده و این موجب شده تا برای رسیدن به این منافع حاضر به آتش کشیدن منطقه و دنیا هستند.
آیت الله مکارم شیرازی گفت: آگاهی از وضعیت سیاسی منطقه، کشور و دنیا، شرکت در انتخابات و تجمع های عظیم مانند 22 بهمن حرکت در جهت احسن الحال در بُعد سیاسی است.
وی ضمن تاکید بر حضور گسترده در انتخابات ریاست جمهوی دوره دوازدهم افزود: حضور گسترده در صحنه انتخابات باید همراه با شناخت و آگاهی مناسب و انتخاب دقیق باشد.
29 اردیبهشت ماه 96 انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نیز انتخابات میان دوره ای دوره دهم مجلس شورای اسلامی به طور همزمان برگزار می شود.
این مرجع تقلید تصریح کرد: لازمه تحقق احسن الحال در همه ابعاد تلاش و کوشش با توکل بر خدا است.
آیت الله مکارم شیرازی ابراز امیدواری کرد سالی 96 که با نور حضرت زهرا(س) متبرک شده است سالی مملو از سعادت، موفقیت و حل مشکل های مسلمانان جهان و ایران باشد.
7404/ 6133/ خبرنگار: محمد زمانی راد **انتشار- جعفرمسلمی

انتهای پیام /*
 

گالری تصاویر

پربیننده ترین ها

70 تن مرخ منجمد در خراسان شمالی توزیع شد

همزمان با ماه مبارک رمضان،

70 تن مرخ منجمد در خراسان شمالی توزیع شد

جدیدترین مطالب سایت

70 تن مرخ منجمد در خراسان شمالی توزیع شد

همزمان با ماه مبارک رمضان،

70 تن مرخ منجمد در خراسان شمالی توزیع شد

موضوعات مرتبط